↑ Powrót do Przedszkole

Jadłospis

Jadłospis  18-22.11.2019

 

Poniedziałek

Pierwsze śniadanie: pieczywo mieszane z masłem, szynka tradycyjna, żeberka prasowane, papryka kolorowa, sałata, dżem, kawa inka z mlekiem, herbata  miętowa miodem i cytryną (*1,7)

Drugie śniadanie: kasza manna z syropem malinowym, rogaliki z nadzieniem budyniowym, banan (*1,7)

Obiad:  zupa selerowa z ryżem (ryż, seler korzeń, seler naciowy, pietruszka korzeń, marchew, pora, kości, śmietana,przyprawy, natka pietruszki), kotlet mielony (łopatka wieprzowa,cebula, bułka tarta, jaja, olej, przyprawy), ziemniaki z koperkiem, surówka z ogórka kiszonego (ogórek kiszony, jabłko, cebula, koperek, oliwa z oliwek), kompot wieloowocowy (*1,3,7,9)

 

 

Wtorek

Pierwsze śniadanie: bagietka i bułka grahamka z masłem, serek Almette ze szczypiorem, kiełbasa żywiecka, rzodkiewka, sałata, dżem, płatki jęczmienne na mleku, herbata lipowa z miodem i cytryną, marchew do chrupania (*1,7)

Drugie śniadanie: racuchy z jogurtem naturalnym–wyrób własny, mleko, jabłko (*1,3,7)

Obiad: rosół z makaronem (makaron, pora, pietruszka korzeń, seler korzeń, seler naciowy, marchew, skrzydła indycze, natka pietruszki, przyprawy), pulpety drobiowe w sosie śmietanowym (filet z piersi kurczęcej, jaja, mąka pszenna, pora, śmietana, przyprawy), kasza pęczak z soczewicą na sypko, surówka z kapusty czerwonej (kapusta czerwona, ananas, żurawina suszona, jogurt grecki), kompot z czarnej porzeczki (*1,3,7,9)

 

 

Środa

Pierwsze śniadanie: pieczywo mieszane z masłem, pasta z łososia wędzonego, rolada z kurczaka, pomidor paprykowy, sałata, dżem, kakao, herbata z kopru, rumianku z miętą z miodem i cytryną (*1,3,4,7)

Drugie śniadanie: pączek, bawarka, winogrona (*1,7)

Obiad: zupa grochowa (groch, marchew, pora, pietruszka korzeń, seler korzeń, seler naciowy, marchew, kości,  przyprawy), pyzy z mięsem z indyka–wyrób własny (mięso z indyka, mąka ziemniaczana, ziemniaki, jaja, cebula, przyprawy, olej), surówka z pomidorów (pomidor, szczypior, oliwa z oliwek), jabłko, kompot wieloowocowy (*1,3,9)

 

 

Czwartek

Pierwsze śniadanie: pieczywo mieszane z masłem, szynka konserwowa, kabanosy wieprzowe, jajko z majonezem i szczypiorem, papryka, sałata, dżem, kawa inka z mlekiem, herbata żurawinowa z miodem i cytryną (*1,3,7) 

Drugie śniadanie: tosty z serem żółtym, herbata żurawinowa, pomarańcza (*1,7)

Obiad: zupa ogórkowa (ogórek kiszony, pora, marchew, seler korzeń, seler naciowy, pietruszka korzeń, kości, śmietana, przyprawy), makaron z twarogiem i musem malinowym (makaron, twaróg półtłusty, malina mrożona, cukier waniliowy, cukier, śmietana), sok Kubuś (*1,7,9)

 

 

Piątek

Pierwsze śniadanie: bagietka i bułka grahamka z masłem, ser żółty, serek wiejski, kiełbasa sucha krakowska, ogórek kiszony, sałata, dżem, płatki ryżowe na mleku, herbata owocowa z miodem i cytryną, marchew do chrupania (*1,7)

Drugie śniadanie: gofry – wyrób własny, kakao, mandarynka (*1,3,7)

Obiad: krupnik z kaszy jęczmiennej (kasza jęczmienna, pora, pietruszka korzeń, marchew, seler korzeń, seler naciowy, kości, ziemniaki, natka pietruszki, przyprawy), kotlet z ryby (filet z dorsza, bułka tarta, jaja, olej, przyprawy), ziemniaki z koperkiem, surówka wielowarzywna (marchew, papryka, seler naciowy, koperek, sos jogurtowo-majonezowy), jabłko, kompot truskawkowy (*1,3,4,7,9)

 

 

Dzieciom podawana jest codziennie woda mineralna niegazowana.

 

*Intendent zastrzega sobie prawo do niewielkiej modyfikacji w jadłospisie.

 

 

 

*Alergeny występujące w posiłkach:

  1. Zboża zawierające glutem.
  2. Skorupiaki i produkty pochodne.
  3. Jaja i produkty pochodne.
  4. Ryby i produkty pochodne.
  5. Orzeszki ziemne (arachidowe).
  6. Soja i produkty pochodne.
  7. Mleko i przetwory pochodne.
  8. Orzechy.
  9. Seler i produkty pochodne.
  10. Gorczyca i produkty pochodne.
  11. Nasiona sezamu i produkty pochodne.
  12. Dwutlenek siarki.
  13. Łubin.
  14. Mięczaki.