«

»

cze 03

Zajęcia w sali edukacyjnej „OGNIK”

3 czerwca 2024r. dzieci z grupy I odwiedziły Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach, by tam wziąć udział w zajęciach w sali edukacyjnej „OGNIK”. Pan strażak prowadził zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Strażak tłumaczył dzieciom, jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci mogły zobaczyć, jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar. Dzieci miały też możliwość zwiedzić pomieszczenie przypominające mieszkanie symulujące warunki pożarowe. Przedszkolaki dowiedziały się w nim, co może spowodować pożar, na jakie sprzęty domowe trzeba zwracać szczególną uwagę. Na końcu zajęć edukacyjnych przedszkolaki mogły zapoznać się ze sprzętem strażackim używanym w działaniach.