«

»

cze 03

Audycja muzyczna pt. „Piotruś i Wilk”

3 czerwca 2024r. dzieci z grupy II i VI były w Suwalskim Ośrodku Kultury na audycji muzycznej pt. „Piotruś i Wilk” w wykonaniu muzyków Suwalskiej Orkiestry Kameralnej.

Bajka opowiada historię dzielnego chłopca. Piotruś mieszka z Dziadkiem w odległej miejscowości. Z pomocą przyjaciół: Ptaszka i Kaczuszki, stawia czoła groźnemu Wilkowi. Przebiegłe zwierzę pojawia się i dopada Kaczuszkę. Pomysłowy Piotruś prosi Ptaszka o pomoc, i kiedy zwabiony przez niego Wilk zbliża się do drzewa, chłopiec łapie go na lasso. Miotającego się Wilka obezwładniają wracający z lasu Myśliwi i odprowadzają do ogrodu zoologicznego. Bohaterowie bajki wspólnie pokazują, że dzięki przyjaźni można przetrwać nawet w najbardziej brutalnym świecie.

 

GRUPA II:

GRUPA VI: