«

»

cze 01

Przejażdżka zabytkową kolejką wąskotorową przez Wigierski Park Narodowy

1 czerwca 2023r. z okazji Dnia Dziecka dzieci z grupy VI uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Płociczna. Stąd rozpoczęły przejażdżkę zabytkową kolejką wąskotorową przez część Wigierskiego Parku Narodowego. Z okna starego, drewnianego wagonu przedszkolaki mogły oglądać drzewa i mijane łąki, a między trzema przystankami widokowymi nad brzegami jeziora Wigry – Binduga, Bartny Dół, Powały – wesoło ucztowały przy drewnianych stolikach konsumując przywiezione słodkości i drugie śniadanie. Podróż kolejką w jedną stronę zakończyła się na stacji Krusznik, gdzie na łące dzieci podziwiały i zrywały kwiaty do bukietów oraz uczestniczyły we wspólnych zabawach ruchowych. Po półgodzinnym postoju ponownie wsiadły do kolejki i udały się w drogę powrotną do Płociczna, a stąd autokarem do Suwałk.
Przedszkolaki zmęczone, ale radosne wchodziły do przedszkola i jeszcze długo opowiadały o swoich przeżyciach z wycieczki.