maj 30

Święto Rodziny w Republice Ściborskiej

24 maja 2019r. dzieci z grupy II wraz ze swoimi wychowawczyniami zaprosiły Rodziców na wycieczkę do Republiki Ściborskiej. Republika Ściborska znajduje się na terenie gminy Banie Mazurskie. Jest to całkowite odludzie, jedzie się przez las, kilometr od malutkiej wioski Ściborki. Wioskę otaczają duże przestrzenie lasów i pól, na których pasą się zwierzęta, także te dzikie. Po wejściu od razu nie da się nie zauważyć dużej zagrody dla psów zaprzęgowych. Są rewelacyjne! Chociaż w okresie letnim, gdy jest gorąco są raczej leniwe. Na terenie Republiki czuć taki specyficzny klimat i spokój. Uczestnicy wycieczki zwiedzili posiadłość oraz muzeum kultury indiańskiej i eskimoskiej, gdzie najważniejszą osobą jest tam Biegnący Wilk, czyli jeden z najbardziej znanych polskich maszerów. Po spacerze przez las czekały na dzieci i ich Rodziców indiańskie zadania, min. strzelanie z łuku i zabawy sprawnościowe małych Indian. Na zakończenie był piknik z Mamą i Tatusiem.