«

»

Maj 31

Święto Rodziny w Turtulu

 28 maja 2019 roku dzieci z grupy I wraz z rodzicami wybrały się z okazji Święta Rodziny na wspólną wycieczkę do Turtula. Drogę do tej miejscowości w Suwalskim Parku Krajobrazowego przebyły w radosnych nastrojach podziwiając przez okna autobusu piękne widoki. Po dotarciu na miejsce dzieci najpierw przedstawiły rodzicom część artystyczną, na którą składały się piosenki i wiersze o tematyce rodzinnej oraz tańce, a na koniec złożyły im życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane laurki. Zwiedzanie terenu Suwalskiego Parku Krajobrazowego dzieci rozpoczęły od obejrzenia makiety przedstawiającej wzniesienia, doliny z malowniczo wijącymi się rzekami i jeziorami. Stąd przeszły przez łąkę i sad, gdzie zgromadzone zostały drewniane owoce, szyszki rodzimych gatunków drzew oraz grzyby jadalne i niejadalne. Idąc dalej ścieżką edukacyjną, tj. drewnianą kładką poznawały rosnące tu grzyby, żyjące zwierzęta i ptaki. Poznawanie środowiska przyrodniczego dzieci zakończyły na łące przed wiatą, gdzie rodzice rozpalili ognisko i piekli nad nim smaczne kiełbaski. Czas jednak było wracać do przedszkola. Przyjemnie spędzony w towarzystwie rodziców dzień dzieci będą długo pamiętały.