«

»

Maj 23

Przedszkolaki biegły „Sprintem do maratonu”

23 maja 2019r. dzieci z trzech najstarszych grup: IV, V i VI wzięły udział w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków pt. ”Sprintem do Maratonu” pod patronatem miesięcznika “Bliżej Przedszkola”. Celem tej imprezy jest popularyzowanie biegów oraz innych form aktywności fizycznej wśród dzieci przedszkolnych, oraz ich rodziców i opiekunów. Propagowany jest również zdrowy styl życia.

Wydarzenie obejmowało kilka etapów, min: rozgrzewkę – zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, bieg główny – który odbył się na stadionie lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach oraz przeliczenie i podanie wyników. Już na rozgrzewce widać było olbrzymi potencjał sportowy dzieci, które wprost tryskały energią. Wspólnymi siłami 75 sportowców pokonało łącznie 7500 metrów. Wynik ten dopisaliśmy do ogólnopolskiego licznika wszystkich biegających przedszkolaków.

Radości nie było końca, a w szczególności z powodu nagród: wspaniałego medalu, który otrzymał każdy „maratończyk”  i pamiątkowego dyplomu. Akcja bardzo się podobała wszystkim uczestnikom i już z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję w przyszłym roku.