paź 15

Projekt „Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną” – kolejne zadanie

15 października dzieci z grupy I, II i IV uczestniczyły w zajęciach związanych ze Światowym Dniem Mycia Rąk. Dzieci dowiedziały się, jak ważne znaczenie dla zdrowia ma codzienne mycie rąk z mydłem, jakie choroby są wywoływane przez bakterie i wirusy, które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce. Omówiony został schemat prawidłowego mycia rąk, po czym wszyscy udali się do łazienki, aby zastosować go w praktyce.

Przedszkolaki z grupy IV wysłuchały wierszyka o przyjacielu małpki Iwony – Hipopotamie brudasku, a następnie zapoznały się z zasadami higieny. Dzieci wykonały znane już im doświadczenie z „uciekającym pieprzem” po zastosowaniu mydła, a także przypomniały sobie wierszyk na temat właściwego mycia rąk. Uczestniczyły w zabawie obrazującej znikanie złośliwych zarazków z dłoni. Wykonały również pracę plastyczną, która będzie stanowić im „przypominajkę” o myciu rąk po skorzystaniu z toalety.

Regularne przypominanie i budowanie zdrowych nawyków od najmłodszych lat pomaga dzieciom w utrzymaniu dobrych praktyk higienicznych przez całe życie

GRUPA I:

GRUPA II: