«

»

cze 06

XVII Regionalny Przegląd Przedszkolnych Zespołów Tanecznych

6 czerwca 2024r. po raz siedemnasty byliśmy organizatorami Regionalnego Przeglądu Przedszkolnych Zespołów Tanecznych w kategorii „Tańców Ludowych”, który odbył się na auli w Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach. Celem imprezy jest rozpowszechnianie piękna i tradycji polskich tańców ludowych wśród najmłodszych. Naszą placówkę reprezentował zespół „Suwalskie Iskiereczki” z grupy V, który zatańczył „Polkę dziadek”. Na scenie zaprezentowało się 14 zespołów z przedszkoli z Suwałk i Puńska oraz Oddziałów Przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej nr 7 i 10 w Suwałkach. Mali artyści w pięknych, barwnych strojach zaprezentowali tańce ludowe z różnych regionów Polski, min. poloneza, polkę, krakowiaka. Występy przedszkolaków zostały nagrodzone gromkimi brawami przez licznie przybyłą publiczność. Zgodnie z tradycją, zwycięzcami zostały wszystkie biorące udział w zabawie dzieci, które otrzymały pamiątkowy dyplom, statuetkę i „bombę kaloryczną”, czyli worek słodyczy. Jak co roku, w trakcie występów panowała wspaniała atmosfera zarówno na scenie, jak i na widowni.

 

Relacja w „Dwutygodniku Suwalskim”:

https://dwutygodniksuwalski.pl/roztanczone-przedszkolaki/

 

Relacja w TV Suwałki:

https://www.tvsuwalki.pl/2024/06/07/roztanczone-przedszkolaki-2/