kw. 19

Dzień Chemika w przedszkolu

19 kwietnia 2024r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chemika. W tym dniu jedna z sal zamieniła się w…laboratorium chemiczne. A to za sprawą działań, w których uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup. Przedszkolaki brały udział w doświadczeniach z wodą. Mogły obejrzeć takie eksperymenty, jak: wulkan, wędrująca woda, dmuchanie balona za pomocą octu i sody, mieszanie barw, itd. Największy entuzjazm wzbudził wybuch kolorowych wulkanów. Ponadto dzieci zapoznały się z podstawowym sprzętem wykorzystywanym w laboratorium oraz odpowiedzialną, a nawet czasami niebezpieczną pracą chemika.

Wiadomym jest, iż doświadczenia chemiczne mają w sobie specjalnego rodzaju siłę przyciągania, zarówno dla przeprowadzających te doświadczenia, jak dla obserwatorów. Dzieci uwielbiają odkrywać to, co nowe i nieznane, dlatego warsztaty sprawiły dzieciom wiele radości i satysfakcji.

DZIECI MŁODSZE (grupa I, II, III):

DZIECI STARSZE (grupa IV, V, VI):