lut 27

Ogródek na parapecie

27 lutego 2024r. dzieci z grupy III wraz ze swoją panią założyły ogródek na parapecie. Zanim to nastąpiło, dzieci najpierw dokładnie obejrzały sadzonki oraz nasiona, określiły ich zapach i kształt. Po dokładnym omówieniu i pokazie poszczególnych czynności, dzieci samodzielnie siały aksamitki oraz sadziły cebulkę w doniczkach. Po podlaniu postawiły doniczki na parapecie, aby miały ciepło i dużo światła. Dzięki bezpośredniej obserwacji, przedszkolaki będą miały możliwość poznania cyklu rozwojowego rośliny. Ponadto nauczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów. Teraz czekają, aż urośnie szczypiorek, który będzie bogatym źródłem witamin i zdrowym dodatkiem do kanapek.