«

»

sty 11

Sztuczny śnieg? Dlaczego nie! – zabawy sensoryczne w przedszkolu

11 stycznia 2023r. odbyły się kolejne zajęcia edukacyjne w ramach „Laboratorium Małego Przedszkolaka”. Tym razem dzieci z grupy VI uczestniczyły w warsztatach, podczas których wykonywały „sztuczny śnieg”. Sztuczny śnieg, a dlaczego nie? Jeśli za oknem jest mało śniegu, a chcemy się pobawić, polepić ze śniegu babki, figurki i inne budowle, to tylko ze sztucznego śniegu, który jest łatwy do wykonania w warunkach przedszkolnych. Potrzebna jest tylko pianka do golenia i soda oczyszczona. Robienie śnieżnych kul, babek i figurek ze śniegu to wspaniałe doznania sensoryczne. Zagniatanie, lepienie i formowanie wzbogaca umiejętności manualne i usprawnia małą motorykę potrzebną do nauki pisania. Twórcze możliwości i luźna zabawa doskonale oddziałują na dziecięcą wyobraźnię zachęcając do zabawy przez długi czas.