«

»

sty 13

Czekoladowe warsztaty w przedszkolu

13 stycznia 2023r. dzieci z grupy V i VI uczestniczyły w czekoladowych warsztatach prowadzonych przez p. Karolinę Świtaj z Centrum Innowacyjnej Edukacji w Suwałkach. Były to praktyczne zajęcia pobudzające zmysł smaku, wykorzystujące zdolności manualne oraz kreatywne myślenie. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się jak i z czego powstaje czekolada oraz jakie są rodzaje czekolady. Podczas spotkania przedszkolaki poznały zawód cukiernika. Małe łasuchy miały okazję spróbować różnych rodzajów czekolady. Samodzielne tworzenie słodkości sprawiało przedszkolakom wielką radość. Z chęcią ozdabiały swoją czekoladę jadalnymi dodatkami. Dzieci swoją własnoręcznie wykonaną czekoladkę w kształcie serca, podarują swoim dziadkom z okazji Dnia Babci i Dziadka. Słodki dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Natomiast dzieci z grupy IV tego dnia uczestniczyły w warsztatach „Świece w szkle”. Dzieci swoją własnoręcznie wykonaną świecę  podarują swoim dziadkom z okazji Dnia Babci i Dziadka.

P. S. Serdecznie dziękujemy p. Karolinie Świtaj, mamie Wiktora i Henia za zorganizowanie dla naszych przedszkolaków warsztatów.

 

 

GRUPA IV:

GRUPA V:

GRUPA VI: