lis 29

„Mój przyjaciel kot” – zajęcia edukacyjne w grupie II

29 listopada 2022r. w grupie 3-4latków odbyły się zajęcia przybliżające świat domowych pupilów. Głównym bohaterem był kot. Zajęcia zostały zorganizowane w celu przekazania dzieciom informacji na temat prawidłowej opieki nad zwierzętami, wyrabiania szacunku dla zwierząt, uwrażliwienia i zwrócenia uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. W tym dniu wszystkie przedszkolaki wcielały się w swoich ulubieńców i brały udział w „kocich zabawach”. Tańczyły przy piosenkach o kotach, rozwiązywały zagadki, wykonywały kocie zabawy ruchowe. Dzieci poznały różne rasy kotów. Zapoznały się z kocimi obyczajami. Poznały sposoby pielęgnacji kotów oraz ciekawostki na ich temat. Dowiedziały się, jakie koty występują w bajkach i książkach. Uczestniczyły w quizie znajomości bajkowych kociaków i łapały myszki jak koty.