«

»

lis 24

Warsztaty sensoryczne – slime

24 listopada 2022 odbyły się w grupie VI kolejne zajęcia w ramach projektu „Laboratorium Małego Przedszkolaka”. Tym razem nasze przedszkolaki mogły wcielić się w rolę chemików-odkrywców i własnoręcznie zrobić popularny slime. Slime to nic innego jak masa plastyczna potocznie nazywana „glutkiem”, którą można ściskać, ugniatać, wałkować i tworzyć z niej różne ciekawe rzeczy. Masa ta przede wszystkim służy zabawie, ale jednocześnie wycisza, uczy koncentracji, cierpliwości, pobudza wyobraźnię oraz usprawnia ręce. Do przygotowanego przez Panie przezroczystego, płynnego kleju przedszkolaki dodawały wybrany przez siebie barwnik i brokat, jedocześnie cały czas mieszając swoje mikstury. Każde dziecko wykonany przez siebie slime mogło zabrać do domu, by kontynuować tam kreatywną i wciągającą zabawę. To były bardzo interesujące warsztaty, które pochłonęły nasze przedszkolaki.