wrz 29

Pieczenie ciastek z jabłkami

Dzieci z grupy 5-6 latków rozpoczęły w nowym roku szkolnym cykl zajęć kulinarnych pt. „Kuchnia sercem rodziny”. 29 września 2022r. dzieci piekły kruche ciastka z jabłkami. Najpierw zapoznały się z przepisem na ciastka oraz z produktami spożywczymi, które będą potrzebne do wypieku. Następnym krokiem było umycie jabłek, pokrojenie ich i zawinięcie w wykonane ciasto. Każdy przedszkolak otrzymał prostokątny kawałek ciasta oraz pokrojone jabłka. Wszyscy zręcznie uformowali ciasteczka. Następnie ciasteczka zostały upieczone w szkolnej kuchni a na korytarzu rozchodził się aromatyczny zapach. Wspólne wypieki dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń, ale chyba największą przyjemność sprawiła degustacja świeżo upieczonych ciasteczek.