«

»

wrz 29

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września 2022r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To dzień, który stwarza okazję do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy.
W ramach tej akcji przedszkolaków z grupy I i VI odwiedził Pan Prezydent Roman Rynkowski, który przeczytał dzieciom „Bajkę o królu Jerzym i muchach w nosie” swojego autorstwa. Natomiast dzieci z grupy III i IV odwiedziła Pani Maria Andrejczyk – polska lekkoatletka specjalizująca się w rzucie oszczepem, dwukrotna olimpijka i wicemistrzyni olimpijska, która czytała dzieciom bajkę pt. „Uśmiech dla żabki”, którą napisali Przemysław Wechtorowicz i Emilia Dziubak. W pozostałych grupach wiekowych bajki dzieciom czytały mamy naszych przedszkolaków, które chętnie przyjęły zaproszenie na to wydarzenie. Dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje w książkach.

Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię.