«

»

kw. 29

Dzień Flagi w naszym przedszkolu

„Czerwień to miłość, biel serce czyste,

piękne są nasze barwy ojczyste”

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, zorganizowaliśmy 29 kwietnia w naszym przedszkolu obchody tego święta. Wszyscy spotkaliśmy się (podzieleni na dwie grupy – dzieci młodsze i dzieci starsze) na dolnym holu w przedszkolu, aby uczcić ten wyjątkowy dzień krótką częścią artystyczną. W programie znalazły się okolicznościowe wiersze (m.in. „Powiewa flaga”) oraz znane piosenki patriotyczne. Później w postawie na baczność cała społeczność zaśpiewała wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego”. Było bardzo uroczyście.

 

Sześciolatki wykonują pracę plastyczną – godło Polski: