«

»

mar 24

„Wierszorymki dla najmłodszych” – spotkanie z Anną Kropiewnicką

22 marca 2022r. dzieci z grupy V i VI uczestniczyły w spotkaniu autorskim z panią Anną Kropiewnicką, mieszkającą w Suwałkach autorką i ilustratorką książek dla dzieci. Autorka od kilku lat pisze i ilustruje swoje utwory dla dzieci, m.in. zbiory zabawnych wierszyków dla najmłodszych „Wierszorymki dla Antosia i Malwinki”, „Gdzie mieszkają litery?”, „Łąkowe opowieści”. Od niedawna jej wiersze można regularnie usłyszeć w audycji „Wierszorymki Pani Ani” na antenie regionalnego radia dziecięco-młodzieżowego.

W ramach warsztatowych zabaw literackich „Wierszorymki dla najmłodszych”, gość spotkania poprowadził zabawy  ilustracyjne oraz językowe i słowne w oparciu o swoje wiersze. 

Anna Kropiewnicka to regionalna pisarka i ilustratorka książek dla dzieci. Z wykształcenia jest nauczycielką edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.  Nie dziwi zatem fakt, że jej twórczość dla dzieci zawiera wątki edukacyjne oraz humorystyczne. Pisze głównie wiersze i wierszowane bajki przeznaczone zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, jak i miłośników poezji dziecięcej. Wydała już kilka pozycji, najnowsze z nich to: „Łąkowe opowieści” – wiersze o zwierzętach łąkowych, przemycające również cechy i zainteresowania dzieci (m.in.: „Wybory Miss Łąki”, „Jaszczurka modelka”, „Bocian i żabka”, „Ślimak i przyjaciele”), „Gdzie mieszkają litery?” – wiersze związane z alfabetem (m.in.: „Imiona alfabetu”, „Przygody Alfabetu”, „Owocowy Alfabet”, „Alfabet zwierząt”) oraz „Wierszorymki dla Antosia i Malwinki” – wiersze opowiadające o dzieciach, ich przywarach i zainteresowaniach.