«

»

mar 21

Powitanie Wiosny

21 marca 2022r. dzieci z naszego przedszkola z radością świętowały powitanie Wiosny. Jest to doskonała okazja, aby uzmysłowić dzieciom bogactwo, które niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.
W przedszkolu przygotowania do powitania wiosny zaczęły się już kilka dni wcześniej – sale i korytarze zaczęły zmieniać wystrój i zazieleniły się. W poniedziałek w przedszkolu królowały odcienie zieleni, zarówno w pomieszczeniach, jak i ubiorze przedszkolaków. Świętowanie powitania Wiosny rozpoczęło się od zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki oraz wysłuchały opowiadań o nadejściu wiosny. Dzieci założyły w poszczególnych salach mini ogrody, sadząc i siejąc w nich warzywa, zioła i cebulki kwiatów, by mogły podziwiać jak pięknie rosną. Nasi mali badacze wyruszyli także na spacer w pobliżu przedszkola, aby odnaleźć pierwsze zwiastuny wiosny. Nie zabrakło również zabaw artystycznych – wszystkie dzieci wykonały prace plastyczne, które można podziwiać na wystawach poszczególnych grup.

Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.