«

»

lut 23

Audycja muzyczna pt. „Co to jest rytm? – opowieści Kłapouchego”

22 lutego 2022r.  w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna w wykonaniu artystów ARTE – MUZA pt. „Co to jest rytm? – opowieści Kłapouchego”. Muzycy przedstawili nam historię czwórki bajkowych przyjaciół – Kubusia Puchatka, Prosiaczka, Tygryska i Kłapouchego. Bohaterowie prowadzili ze sobą żywą rozmowę, coś sobie opowiadali, dyskutowali, tylko Kłapouchy nic nie mówił i wydawał się zupełnie niezainteresowany tematem. Jednak w dalszej części przedstawienia okazało się, że to właśnie Kłapouchy miał najwięcej do powiedzenia. Chodziło bowiem o RYTM, a Kłapouchy wie o nim bardzo dużo. Artyści w prosty sposób opowiedzieli o różnych rodzajach rytmu i o tym jak, bardzo jest on w muzyce potrzebny. Pokazali również jak istotna jest rola rytmu w utworach przeznaczonych do tańca takich, jak: walc, polka, samba itd. Okazuje się, że nauka przez zabawę znacznie łatwiej trafia do najmłodszych.