«

»

lut 23

Warsztaty edukacyjne z zakresu zdrowego odżywiania „Wiem, co jem”

23 lutego 2021r. dzieci z grupy VI uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych z zakresu zdrowego odżywiania pn. „Wiem, co jem” w ramach realizowanego w naszym przedszkolu projektu polsko-litewskiego nr LT-PL-5R-381 pn. „Bądź aktywny – bądź zdrowy – II etap”. Warsztaty prowadziły panie z naszego przedszkola: p. Leokadia Gibas – szefowa kuchni i p. Marzenna Szusta – intendentka. Celem warsztatów było promowanie zasad zdrowego żywienia, odkrywanie nowych smaków, nauka oznaczeń produktów wysokiej jakości. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, co warto jeść codziennie, co sporadycznie, a czego powinno się unikać. Nawyki żywieniowe kształtują się od najmłodszych lat, dlatego tak ważna jest edukacja żywieniowa. Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci…