«

»

sty 20

Inscenizacja wiersza S. Jachowicza „Chory kotek”

19 stycznia 2022r. dzieci z grupy VI w ramach realizacji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” zaprosiły swoich kolegów z przedszkola do sali teatralnej, aby przedstawić im inscenizację wiersza S. Jachowicza „Chory kotek”. Przedstawienie wzbogacone było o dodatkowe atrakcje – stroje i rekwizyty. Ogromną radość sprawiło dzieciom wcielenie się w rolę chorego kotka, lekarza czy myszki podczas inscenizacji. Dzieci z zapartym tchem słuchały i obserwowały grę swoich kolegów i koleżanek. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały rad Pani Doktor na temat zdrowego odżywiania. Na ich twarzach malował się uśmiech i podziw. Mali „aktorzy” dostali gromkie brawa.

Nikt nie lubi chorować i leżeć całymi dniami w łóżku. A do tego trzeba jeszcze słuchać surowych zaleceń lekarza. Historia chorego kotka okazała się przestrogą dla wszystkich łakomczuchów!