«

»

Wrz 25

„Od małej złości do dużej radości” – warsztaty dla dzieci o emocjach

24 września 2020r. dzieci z grupy IV brały udział w warsztatach prowadzonych przez terapeutę integracji sensorycznej – p. Barbarę Ostaszewską w ramach projektu „W świecie dziecięcych uczuć i emocji” z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Suwałkach, realizowanego w naszym przedszkolu. Celem tych zajęć było przedstawienie dzieciom podstawowych emocji – złość, radość, smutek, strach. Dzieci rozpoznawały podstawowe emocje na prezentowanych obrazkach oraz w rzeczywistości. Opisywały, w jakiej sytuacji mogą czuć się smutne, radosne, przestraszone, itp. Podczas spotkania wykorzystano podłogę interaktywną dla dzieci – „Magiczny Dywan”, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem przedszkolaków. Dzieci aktywnie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w prowadzonych warsztatach.

P.S. Serdecznie dziękujemy p. Barbarze Ostaszewskiej – mamie Łucji z grupy IV za przeprowadzenie ciekawych zajęć.