«

»

Wrz 21

Wycieczka Baśniowym Szlakiem Suwalszczyzny do Wioski Darów Lasu

21 września 2020r. dzieci z grupy V były na wycieczce Baśniowym Szlakiem Suwalszczyzny we wsi Kopiec koło Sztabina. Na miejscu przywitały nas Panny Borówczanki – animatorki, które zaprosiły dzieci najpierw na słodkie drugie śniadanie, a następnie oprowadziły ścieżkami edukacyjnymi pokazując m.in. ule – tu przypomniały dzieciom znaczenie pszczół dla człowieka i przyrody, pokazały miejsce odpoczynku nietoperzy – właśnie o tej porze spały oraz licząc „jagodowych królewiczów” doprowadziły do „kopca mrówek” – tu dzieci zostały zapoznane z budową mrowiska i życiem mrówek. Następnie Panny Borówczanki przeszły na „Łąkę kwiatową”, gdzie dzieci rozpoznawały i nazywały kwiaty. Idąc dalej „jagodową ścieżką” dotarły do miejsca zwanego Wodnym Światem Zabaw, gdzie przedszkolaki mogły same eksperymentować z wodą. Na dzieci czekały również takie atrakcje, jak chodzenie po „pajęczynie” z lin, wożenie małymi wozami po ścieżkach, czy rzucanie „jagodami” – piłeczkami do „koszyczka” itp. Po aktywnym pobycie na świeżym powietrzu przedszkolaki z wielkim apetytem zjadły obiad przygotowany przez panie kucharki w przedszkolu i żegnając Panny Borówczanki udały się do autokaru. Pogoda nam dopisała, atrakcji było sporo, więc wszyscy wracali zadowoleni.