«

»

Mar 22

OGŁOSZENIE

KOCHANI RODZICE!

Czas, kiedy zamknięte jest nasze przedszkole, to czas trudny, ale spróbujmy go dobrze wykorzystać. Nauczycielki będą się z Państwem komunikować droga e-mail, aby w ten sposób umożliwić dzieciom realizacje podstawy programowej. Będą wysyłały  do Państwa propozycje zabawy, pomysły i karty pracy, które można wykorzystać w domu. Należy wykorzystać czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola, na większe usamodzielnienie swojego dziecka – oczekiwać od niego większej pomocy przy codziennych czynnościach w domu np. podczas przygotowywania posiłków, sprzątania, czy nawet podczas wykonywania w swoim tempie czynności związanych z ubieraniem się, przygotowaniem do snu, w których bardzo często, z powodu pośpiechu, dzieci są wyręczane. Wykorzystać pobyt dziecka w domu na rozmowy z nim na różnorodne tematy. W ten sposób wzbogaca się słownictwo dziecka. Zaleca się czytanie dzieciom i z dziećmi, korzystanie z edukacyjnych programów telewizyjnych, gier planszowych czy zabaw i gier zręcznościowych.

W związku z zaistniałą sytuacją, zamieszczamy poniżej link strony, na której znajdziecie propozycje zabaw, prac plastycznych czy zadań, które możecie wykonać w domu ze swoimi Pociechami. Materiały są co tydzień aktualizowane.

                           https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje/oddzial-przedszkolny2

 

                                                                       LOGOPEDIA W DOMU

Rodzicom dzieci, które uczęszczały na zajęcia logopedyczne zalecamy wykonywać ćwiczenia w domu. Pod adresem https://www.nebule.pl/logopedia-w-domu/ znajdą Państwo kilka ogólnych informacji odnośnie prawidłowego toru oddechowego i ćwiczeń fonacyjnych. Znajdują się tam ćwiczenia oddechowe i fonacyjne do wykorzystania w pracy z dzieckiem w domu. Znajdują się tam też informacje dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej – artykuł “Kiedy do logopedy”, “Jak wspomagać rozwój mowy”.

 

ANGIELSKI W DOMU

Linki do powtórzenia materiału z języka angielskiego:

ZNANE PIOSENKI:

https://www.youtube.com/watch?v=jYAWf8Y91hA   – „I See Something Blue”

https://www.youtube.com/watch?v=JRMAptlBgTk  – „We All Fall Down”

https://www.youtube.com/watch?v=HRJUGl1a1t8   – „Rain Rain Go Away”

https://www.youtube.com/watch?v=DHb4-CCif7U  – „On In Under By Song”

NOWE PIOSENKI:

https://www.youtube.com/watch?v=C3c8fzbsfOE„Clap Your Hands”

https://www.youtube.com/watch?v=efMHLkyb7ho – „One Potato, Two Potatoes”

https://www.youtube.com/watch?v=7pMEQsk3c5Y  – „Down In The Deep Blue Sea”

https://www.youtube.com/watch?v=QkHQ0CYwjaI  – „This Is Me”

 

Podajemy kolejne adresy stron internetowych, na których znajdziecie Państwo propozycje zabaw i zajęć dla dzieci:

 • Sieciaki.pl
  Witryna stworzona przez Fundację Dzieci Niczyje. Na stronie dzieci poznają wirtualne postacie-Sieciaki, które przez zabawę uczą je bezpiecznie korzystać z Internetu.
 • 2+2 matematyka dla dzieci
  Strona programu wspomagającego naukę dzieci z zakresu podstawowych zagadnień matematycznych takich jak liczenie, dodawanie, odejmowanie, porównywanie liczb, mnożenie oraz dzielenie. Program jest bezpłatny.
 • Ciufcia.pl
  Zawarte rozwojowe zabawy dla dzieci w wieku 2-6 lat; to pociąg do edukacji od najmłodszych lat.
 • DomowyPrzedszkolak.pl
  Serwis zawierający gry dla dzieci, darmowe zabawy edukacyjne dla przedszkolaków i i uczniów, kolorowanki do druku, labirynty, szlaczki, teksty piosenek, zagadki, maski, laurki oraz inne materiały, które pomogą zorganizować zajęcia w przedszkolu, szkole czy domu.
 • Lulek.tv
  Serwis będący interaktywną, baśniową krainą, po której mali goście mogą beztrosko „chodzić”  i odkrywać przeróżne miejsca łącząc zabawę z nauką. Każda zabawa kryje w sobie edukację. Można się tu wiele nauczyć, między innymi: liczyć, czytać, pisać, określać nazwy miesięcy czy godziny na zegarze. Dzieci poznają tu nuty, numery alarmowe, czy pierwsze słowa w języku angielskim. Zachęca do czytania książek, rysowania na kartce, śpiewania. Przekonuje, że warto myć zęby, a mycie głowy wcale nie jest takie straszne.
 • Kiddoland
  Serwis dla przedszkolaków i rodziców. Na stronie dzieci znajdą mnóstwo edukacyjnych, bezpiecznych gier i zabaw z różnych dziedzin życia. Przedstawione gry prezentują wysoki walor edukacyjny i opierają się na zasadzie EDUTAINMENT – czyli uczą poprzez zabawę, dziecko miło spędza czas bawiąc się i jednocześnie zdobywa wiedzę. Kiddoland został podzielony na 6 kategorii: gry edukacyjne wprowadzające w świat literek; gry i zabawy matematyczne; nauka, m.in. kolorów, kształtów, położenia, przeciwności; gry przekazujące informacje z otaczającego świata, jak np. anatomia człowieka, nauka znaków drogowych; gry kreatywne, konstrukcyjne, puzzle; zabawy ćwiczące pamięć, cierpliwość oraz spostrzegawczość.
 • Yummy – gry dla przedszkolaków
  To część serwisu YUMMY przeznaczona dla najmłodszej kategorii wiekowej dzieci. Zawarte w niej gry i zabawy dla dzieci podzielone zostały na dwie części (docelowo trzy), różniące się stopniem zaawansowania językowego. Każdy z poziomów dostępny jest w języku polskim, angielskim, niemieckim oraz francuskim. Gry dla dzieci pogrupowane zostały ze względu na ich temat bądź funkcjonalność na: gry matematyczne, gry poznawcze, gry muzyczne, gry twórcze, łączenie w pary, kuchnia, puzzle, ubieranki oraz kolorowanki.
 • Pisupisu.pl
  Serwis zawierający gry edukacyjne z podziałem na dzieci najmłodsze, starsze i całkiem duże, a zachęcające do nauki poprzez zabawę. Dla najmłodszych przygotowano: naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, naukę literek oraz trening umysłu.

 

Podajemy adresy stron internetowych, na których znajdziecie Państwo propozycje audycji muzycznych, słuchowisk i programów telewizyjnych

dla dzieci: