«

»

Cze 06

XV Regionalny Przegląd Przedszkolnych Zespołów Tanecznych

5 czerwca 2019r. po raz piętnasty byliśmy organizatorami Regionalnego Przeglądu Przedszkolnych Zespołów Tanecznych w kategorii „Tańców Narodowych”, który odbył się w sali widowiskowej dawnego kina „MIŚ”. Celem imprezy jest rozpowszechnianie piękna i tradycji polskich tańców ludowych wśród najmłodszych. W tegorocznej edycji festiwalu wzięły udział dzieci z dziewięciu suwalskich przedszkoli, oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Suwałkach oraz przedszkolaki z Puńska. Mali artyści w pięknych barwnych strojach zaprezentowali tańce ludowe z różnych regionów Polski: poloneza, polkę, krakowiaka. Występy przedszkolaków zostały nagrodzone gromkimi brawami przez licznie przybyłą publiczność. Zgodnie z tradycją, zwycięzcami zostały wszystkie biorące udział w zabawie dzieci, które otrzymały pamiątkowy dyplom i „bombę kaloryczną”, czyli worek słodyczy. Jak co roku, w trakcie występów panowała wspaniała atmosfera zarówno na scenie, jak i na widowni.