«

»

Cze 03

Dzień Dziecka w Turtulu

3 czerwca 2019 roku dzieci z grupy IV i V wybrały się z okazji Dnia Dziecka na wycieczkę do Turtula. Drogę do tej miejscowości w Suwalskim Parku Krajobrazowego przebyły w radosnych nastrojach podziwiając przez okna autobusu piękne widoki. Zwiedzanie terenu Suwalskiego Parku Krajobrazowego dzieci rozpoczęły od obejrzenia makiety przedstawiającej wzniesienia, doliny z malowniczo wijącymi się rzekami i jeziorami. Stąd przeszły przez łąkę i sad, gdzie zgromadzone zostały drewniane owoce, szyszki rodzimych gatunków drzew oraz grzyby jadalne i niejadalne. Idąc dalej ścieżką edukacyjną, tj. drewnianą kładką poznawały rosnące tu grzyby, żyjące zwierzęta i ptaki. Po aktywnym pobycie na świeżym powietrzu przedszkolaki z wielkim apetytem zjadły drugie śniadanie przygotowane przez panie kucharki w przedszkolu i udały się do autokaru. Pogoda nam dopisała, atrakcji było sporo, więc wszyscy wracali zadowoleni.