«

»

Mar 21

Pierwszy Dzień Wiosny w przedszkolu

21 marca 2019r. przedszkolaki powitały Wiosnę i uroczyście obchodziły Dzień Słońca. Przedszkolaki dowiedziały się, że jednym z wiosennych zwiastunów są cieplejsze promienie słoneczne. Dzięki nim czujemy się lepiej, rośliny zaczynają rosnąć, pojawiają się pierwsze wiosenne kwiaty: krokusy, przebiśniegi i pączki na drzewach. Aby zaakcentować nadchodzącą porę roku, dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono. Imprezę na powitanie wiosny prowadziła Lidia Kulik ze Studia Dance-Fit w Suwałkach. Dzieci chętnie uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku. Z radością brały udział w ulubionej zabawie Pani Wiosny – „Grasz w zielone?”, tańczyły i bawiły się przy wiosennych piosenkach, rozwiązywały zagadki. Punktem kulminacyjnym był pokaz baniek mydlanych. Pani Lidia pokazała dzieciom, że znane im malutkie bańki są tylko wstępem do wielkiej przygody z bańkami mydlanymi. Bańki przybierały różne wielkości oraz kształty, a przy tym mieniły się wszystkimi kolorami tęczy. Dzieci podziwiały magiczny świat płonących, wypełnionych dymem, świecących i lewitujących mydlanych bąbelków. Śledzenie z zapartym tchem nie leży jednak w naturze większości przedszkolaków. Dzieci co chwilę wstawały i wyruszały na polowanie, goniąc i rozbijając te bajeczne bańki mydlane. A ile było przy tym śmiechu i zabawy…