«

»

Mar 21

Spektakl teatralny „Przygody rozbójnika Rumcajsa”

20 marca 2019 r. do przedszkola przyjechali aktorzy z Agencji Artystycznej „Galana” z Krakowa. Dzieci obejrzały w ich wykonaniu przedstawienie pt. ” Przygody rozbójnika Rumcajsa”. Spektakl przybliżył naszym podopiecznym temat ekologii i prawdziwej przyjaźni. Rumcajs mieszkał nieopodal Jiczyna w rzacholeckim lesie, dokąd został wygnany za obrazę starościńskiej nogi. Do pamiętnego zajścia trudnił się szewskim rzemiosłem. Jako doświadczony majster dobrze wiedział, jak powinien wyglądać porządek na świecie. Na co dzień szył buty dla Księcia Pana. Jednak pewnego dnia stanął w obronie swojego przyjaciela Wodnika oraz lasu i zwierząt tam żyjących.
Ciekawe kostiumy, oprawa muzyczna, sceny pełne humoru oraz aktywny udział publiczności w przedstawieniu dostarczyły wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń i mnóstwo śmiechu…