paź 18

Dzień Listonosza

18 października 2024 r. dzieci z grupy II i III obchodziły Dzień Listonosza. Dzieci z grupy III wysłuchały zagadek, których rozwiązaniami były słowa: listonosz, list, koperta, znaczek. Następnie wysłuchały wiersza „Pan Listonosz”. Dzieci poznały znaczenie symboli Poczty Polskiej oraz dowiedziały się o ciekawej pracy listonosza doręczającego listy, przesyłki i paczki prosto do adresatów. Poznały drogę listu „Od nadawcy do adresata”, oglądały przykładowe listy oraz znaczki. Wspólnie przygotowały obrazkowe listy do koleżanek i kolegów z młodszej grupy. Same też dostały list od dzieci z grupy II. Następnie przedszkolaki wybrały się do Urzędu Pocztowego, aby tam utrwalić zdobyte w przedszkolu wiadomości na temat tej instytucji użyteczności publicznej.

Dzieci z grupy II poznały znaczenie symboli Poczty Polskiej oraz dowiedziały się o ciekawej pracy listonosza doręczającego listy, przesyłki i paczki prosto do adresatów. Poznały drogę listu „Od nadawcy do adresata”, oglądały znaczki pocztowe. Wspólnie przygotowały obrazkowe listy do koleżanek i kolegów z grupy III. Same również otrzymały list od dzieci z grupy I. Dowiedziały się, czym jest pocztówka i wybraną przez siebie pocztówkę zabrały do domu.

GRUPA II:

GRUPA III: