wrz 30

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

30 września 2024r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To dzień, który stwarza okazję do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy.
W ramach tej akcji przedszkolaków z grupy IV odwiedziła Pani Dyrektor naszego przedszkola – Danuta Borawska, która przeczytała dzieciom znaną wszystkim książkę z serii „Kłopoty Fenka”. Przedszkolaków z grupy I odwiedziła Pani Marta Piotrowska – pracownik naszego przedszkola, a dzieci z grupy VI odwiedziła Pani Jola Dzik – również pracownik naszego przedszkola. W pozostałych grupach wiekowych bajki dzieciom czytali rodzice naszych przedszkolaków, którzy chętnie przyjęli zaproszenie na to wydarzenie. Dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje w książkach.

Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię.

GRUPA I:

GRUPA II: