wrz 26

Wycieczka do Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach

26 września 2024r. dzieci z grupy V i VI wybrały się do Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Z wielkim zaciekawieniem oglądały eksponaty związane z życiem i twórczością pisarki. Najbardziej podobały się im zabawki z tamtych czasów oraz drewniany, ciężki tornister, który pisarka nosiła do szkoły. Prowadzące w przystępny sposób przedstawiły przedszkolakom czasy, w których żyła Maria Konopnicka. Zaznajomiły ich z utworami pisarki. Na koniec dzieci przeszły Baśniowym Szlakiem, bowiem pierwszy przystanek na szlaku znajduje się w Suwałkach, przy Muzeum im. Marii Konopnickiej. „Zaułek Krasnoludków”– to wioska, która urządzona jest w ogrodzie na zapleczu domu Marii Konopnickiej. Dlatego też królują tam postaci z jej bajek, a przede wszystkim krasnoludki na czele z Królem Błystkiem. W „Zaułku Krasnoludków” przedszkolaki bawiły się wyśmienicie, szukając skarbów Króla Błystka i Sierotki Marysi. To był udany wyjazd.

Dziękujemy paniom prowadzącym za wspaniałe wprowadzenie w bajkowy świat Marii Konopnickiej.

GRUPA V:

GRUPA VI: