wrz 24

„Afrorytmika”- warsztaty bębniarskie

24 września 2024r. każda grupa w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wzięła udział w wyjątkowych warsztatach bębniarskich, prowadzonych przez gwinejskiego muzyka i artystę Gesparda Conde. Podczas warsztatów nasze przedszkolaki  zapoznały  się z budową instrumentu, poznały technikę gry na bębnach oraz brały udział w zabawach rytmicznych. Było to wyjątkowe przeżycie dla nas wszystkich!

Afrykańska atmosfera sprzyja rozluźnieniu oraz wyrażaniu siebie i swoich emocji. Wspólne muzykowanie pomaga dzieciom budować poczucie własnej wartości. Jest to doskonała integracja grupy oraz rozwój kreatywności. Ćwiczenia rytmiczne z bębnami korzystnie wpływają na rozwój koordynacji ruchowej, uczą uważnego słuchania oraz wykształcają prawidłowe reakcje na zmianę tempa i dynamiki. Śpiewanie piosenek w języku afrykańskim „Malinke” rozwija koncentrację uwagi oraz sprzyja promowaniu otwartości na inne kultury.

GRUPA I:

GRUPA II: