sie 10

Kolorowa parada miejska

10 sierpnia 2024r. ulicami Suwałk przeszła parada miejska. Parada przeszła od hali sportowo-widowiskowej Suwałki Arena, ulicą 24 sierpnia, Kościuszki, Mickiewicza i zakończyła się na suwalskich bulwarach. Uczestników było niemało – w paradzie wzięły udział suwalskie firmy, szkoły, przedszkola, stowarzyszenia, instytucje. Ciekawe pomysły i nietuzinkowe stroje – tym zachwycali wszyscy. Były rozmaite pojazdy – motocykle, auta, traktor, autobus, ale większość osób dzielnie maszerowała i pokonała ten odcinek pieszo, machając do zgromadzonych na chodnikach mieszkańców miasta i turystów. Naszą placówkę reprezentowała dziesięcioosobowa grupa przedszkolaków wraz ze swoimi rodzicami oraz nauczyciele na czele z panią dyrektor. Dzieci ubrane były w suwalskie stroje ludowe.

Taki punkt obchodów Dni Suwałk już po raz kolejny znalazł się w programie świętowania. W ubiegłym roku na przekór deszczowi maszerowano w radosnej atmosferze. W tym roku aura idealnie wpisała się w hasło „Pogodne Suwałki”.