cze 14

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” – Misja Las

13 czerwca 2024r. przedszkolaki z grupy VI zrealizowały jedną z misji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” – „Misja Las. Na tropie roślin i zwierząt.” Dzieci uczestniczyły w zajęciach, których tematyką był las oraz rośliny i zwierzęta, które można spotkać w tym środowisku. Dowiedziały się, czym jest natura oraz co możemy do niej zaliczyć. Obejrzały krótki film edukacyjny, który zachęcił je do tego, by dbać o rośliny i zwierzęta. Dowiedziały się, że w naszym kraju występuje wiele gatunków roślin i zwierząt, które są pod ścisłą ochroną. Następnie wspólnie rozmawiały o zwierzętach i ich znaczeniu dla środowiska. Na koniec zajęć dzieci wykonały PUDEŁKA NA SKARBY „KUBUSIOWYCH PRZYJACIÓŁ NATURY”. W ten sposób każde dziecko będzie miało własne pudełko, do którego będzie mogło zbierać pamiątki po wizycie w lesie lub na spacerze.