«

»

cze 17

Wycieczka do zagrody edukacyjnej Farma Mazurska Masurenhof

17 czerwca 2024r. dzieci z grupy VI były na wycieczce w zagrodzie edukacyjnej Farma Mazurska Masurenhof w Szarejkach koło Ełku. Przedszkolaki brały udział w zajęciach pieczenia chleba, które odbywały się w tradycyjnej zabytkowej kuchni. Dzieci samodzielnie wyrabiały ciasto i formowały swoje własne chlebki, które po upieczeniu zabrały do domów. Dojenie kóz odbyło się na specjalnym stanowisku, gdzie każde dziecko uczyło się doić i jednocześnie dowiedziało się, skąd się bierze mleko. Później nastąpiła degustacja świeżo udojonego mleka. Celem zajęć było przybliżenie dzieciom pracy w gospodarstwie, możliwość obcowania ze zwierzętami – krowy, owce, krowy, konie, kury, psy, koty, a także zwrócenie uwagi na różnorodność środowiska naturalnego i jego ochronę.