«

»

cze 05

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” – Misja przedszkole

5 czerwca 2024r. dzieci z grupy III zrealizowały kolejną misję projektu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” – „Misja przedszkole” – na tropie zmian klimatycznych. Na dzieci czekały wyzwania dotyczące zmian klimatycznych. Przedszkolaki dowiedziały się, czym jest klimat i pogoda, co to są zmiany klimatyczne oraz co każdy z nas może robić, aby temu przeciwdziałać. Dzieci wykonały pracę plastyczną dotyczącą stref klimatycznych, dowiedziały się jakie są skutki globalnego ocieplenia w innych krajach, a także obejrzały filmik „Dbamy o naturę, to się podwójnie opłaca”. Przedszkolaki próbowały również swoich sił w odgrywaniu scenek. Ich zadaniem było wcielić się w rolę prezentera i przedstawić, jaką mamy dziś pogodę. Misję uważamy za zakończoną!