lut 22

„Przedszkolak Ci powie, że ruch to zdrowie”

22 lutego 2024r. dzieci z grupy II podczas zajęć ruchowych pokonywały tor przeszkód. Sprawność ruchową dzieci przedszkolnych kształtuje się poprzez różnego rodzaju czynności, zadania, gry i zabawy ruchowe oraz ćwiczenia gimnastyczne. Jedną z ciekawych i lubianych form aktywności fizycznej w przedszkolu są ćwiczenia z pokonywaniem toru przeszkód, które wspierają rozwój dziecka na wielu płaszczyznach jednocześnie. Pozwalają rozwijać umiejętności motoryczne (motorykę małą i dużą), zwinność, szybkość, wytrzymałość i siłę, a także poprawiają koordynację wzrokowo-ruchową i równowagę. Pokonywanie toru przeszkód nie tylko pomaga dzieciom rozwijać sprawności fizyczne i sensomotoryczne, ale również ćwiczy pamięć i umiejętność rozwiązywania problemów.