lut 20

Przedszkolaki zwiedzają przedszkolną kuchnię

20 lutego 2024r. przedszkolaki z grupy III odwiedziły przedszkolną kuchnię. Dzieci miały możliwość poznania jej wyglądu i wyposażenia. Podczas zwiedzania poznały pracę Pań kucharek, które przygotowują dla dzieci pyszne posiłki, a także zobaczyły przybory niezbędne im do pracy. Największym zaskoczeniem były rozmiary garnków i łyżek znajdujących się w naszej przedszkolnej kuchni. O tajnikach swojej pracy opowiadała załoga kuchni przedszkolnej: Pani Leokadia, Pani Lucynka oraz Pani Ania.
Zabawy w kuchni mogą w dużym stopniu przyczynić się do rozwoju dziecka, jeśli tylko da mu się taką możliwość. Warto zaprosić malucha do wspólnego przygotowywania posiłków, dań, przekąsek. Nawet niejadek chętnie spróbuje czegoś nowego, jeśli sam będzie miał udział w przygotowaniach.

Dziękujemy Paniom kucharkom za miłe przyjęcie!