«

»

lis 23

Wycieczka do biblioteki

23 listopada 2022r. dzieci z grupy VI wybrały się do Biblioteki Pedagogicznej CEN w Suwałkach. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejścia między regałami w wypożyczalni i czytelni. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. W trakcie pobytu w bibliotece, przedszkolaki rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni, z którymi znakomicie sobie poradziły. Dzieci zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się od pani bibliotekarki, jaka jest różnica między księgarnią a biblioteką, jak należy się w niej zachowywać i jak chronić książki przed zniszczeniem. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy.