lis 03

Lekcja biblioteczna pt. „Zakodowane baśnie”

3 listopada 2022r. 6-latki były w Bibliotece Pedagogicznej na kolejnej lekcji bibliotecznej pt. „Zakodowane baśnie”. Dzieci wysłuchały bajkę w teatrzyku Kamishibai „Noc w bibliotece”. To bajka o krasnoludku, który zgubił swoją bajkę. Akcja dzieje się w bibliotece nocą. Bohaterowi pomagają różne postacie z bajek, a szczególnie Pinokio, który podpatrzył, jak pani bibliotekarka szuka książki w wielkiej bibliotece. Później rozpoznawały atrybuty różnych bajkowych postaci. Układał według kodu puzzle, by odkryć ilustracje z bajek. A na dużej macie do kodowania układały trasę, żeby zebrać po drodze wszystkie krasnoludki. Dzieci pracowały w wielkim skupieniu. Wszystkie zabawy zaproponowane przez panią Kasię bardzo się dzieciom podobały!