«

»

cze 28

Spacer po Suwałkach szlakiem turystycznym im. Marii Konopnickiej „Krasnoludki są na świecie”

28 czerwca 2022r. dzieci z grupy VI wybrały się ze swoimi Paniami na spacer po Suwałkach szlakiem turystycznym im. Marii Konopnickiej „Krasnoludki są na świecie”. Wędrówkę zaczęliśmy od Muzeum im. Marii Konopnickiej. Tam znaleźliśmy dwa krasnoludki – Pakułę i Mikułę, strażników, którzy stoją przed wejściem do Muzeum im. Marii Konopnickiej. Przy okazji zrobiliśmy wspólne zdjęcie na ławeczce z poetką Marią Konopnicką. Następnie udaliśmy się do Parku im. Konstytucji 3 Maja. Tam, w pobliżu fontanny znaleźliśmy kolejnego krasnoludka – Sikorka, miłośnika ptaków. Kolejnym punktem wędrówki była ulica Chłodna, gdzie odnaleźliśmy następnego krasnoludka – Podziomka, łasucha, który wspina się na słupie latarni oświetleniowej na ul. Chłodnej. Następnie przeszliśmy na Plac Marii Konopnickiej, gdzie przy pomniku Marii Konopnickiej odnaleźliśmy kolejne dwa krasnoludki – Króla Błystka i Kocie Oczko. Na rynku wysłuchaliśmy nagrań utworów Marii Konopnickiej (specjalna ławeczka), zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem poetki i pobawiliśmy się na placu zabaw. Na koniec przeszliśmy ulicą Noniewicza pod Dom Handlowy „Arkadia”, gdzie odnaleźliśmy kolejnego krasnoludka – Koszałka Opałka, kronikarza. Szlak Krasnoludków ma na celu nie tylko uczczenie pamięci Marii Konopnickiej, ale i zachęcenie rodzin do wspólnych spacerów i odkrywania zakątków Suwałk. To świetna propozycja na niedzielny spacer z dzieckiem – dzieci z reguły lubią zagadki, więc z pewnością chętnie poszukają małych krasnali. Drodzy Rodzice naszych przedszkolaków, podejmiecie wyzwanie i spróbujcie poszukać ostatniego krasnala – Żagiewkę, miłośnika ziół, który znajduje się przed wejściem do budynku administracyjno-socjalnego na terenie stadionu piłkarskiego.

P.S. Dwa krasnoludki – Pietrzyk, miłośnik sportów i Modraczek, miłośnik muzyki i kwiatów zostały przez dzieci odnalezione wcześniej, 13 maja 2022r. podczas spaceru do Suwalskiego Ośrodka Kultury. Kiedy to przedszkolaki wybrały się ze swoimi Paniami na spektakl pt. „Mała Syrenka”.