maj 25

Wycieczka dzieci z grupy V do Ełku

24 maja 2022r. dzieci i rodzice z grupy 5-6 latków uczestniczyły w wycieczce do Ełku. Wśród rodziców przeważały Mamusie, ponieważ była to wycieczka zorganizowana z okazji Święta Mamy. Wcześniej dzieci poznały legendę związaną z powstaniem miejscowości Ełk i z jej herbem. Pierwszą atrakcją na wycieczce były warsztaty z produkcji lizaków, podczas których dzieci dowiedziały się ciekawych informacji o cukrze i barwnikach naturalnych oraz wykonały własne lizaki. Potem był spacer i zabawa z rodzicem w Centrum Edukacji Ekologicznej w uroczym parku nad jeziorem. Punktem kulminacyjnym wyprawy była dłuuuga zabawa w Parku Zabaw i Trampolin! W autobusie nie było odpoczynku, ponieważ rodzice natrudzili się podczas zorganizowanego konkursu wiedzy, ale warto było! Każde dziecko zdobyło nagrodę ufundowaną przez firmę SABO.