«

»

maj 14

Spotkania teatralne „Za Kurtynką”: spektakl pt. „Mała Syrenka”

13 maja 2022r. dzieci z grupy VI były w SOK-u na spektaklu pt. „Mała Syrenka” w wykonaniu aktorów z Teatru Lalki i Aktora w Łomży. „Mała Syrenka” – teatralna adaptacja baśni Hansa Christiana Andersena opowiada o młodej Syrence, dorastającej w królestwie pół ludzi i pół ryb, którego władcą jest jej ojciec. Tytułowa bohaterka wkracza w okres dojrzewania i buntu. Pragnie doświadczyć tego, co nieznane, obce, niezwykłe dla jej podwodnego świata. W dniu swoich urodzin łamie podstawową zasadę i wypływa na zewnątrz. Zachwyca się słońcem, tańcem i spotyka Księcia. Okazuje się jednak, że ten świat nie jest perfekcyjny, a ludzie zapomnieli, jak żyć w zgodzie z naturą.

W spektaklu rozpościera się wątek ekologiczny. Surrealistyczna scenografia, inspirowana barwnym światem morskich głębin, ukazuje również ogrom zanieczyszczeń środowiska. Reżyser nie tylko przenosi nas w ciekawy podwodny świat, ale wyraźnie zaznacza, że jesteśmy częścią ekosystemu, za który odpowiadamy.