«

»

lis 23

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w przedszkolu

22 listopada 2021r. przedszkolaki z grupy II obchodziły Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który przypada 21 listopada. Tego dnia wszystkich powinien cechować uśmiech, przyjazne nastawienie do innych, ciepłe spojrzenia, a także serdeczne i miłe gesty. Symbolem tego święta jest słoneczko.
Na zajęciach dzieci szukały odpowiedzi na ważne pytania: co to jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym i jak okazywać życzliwość na co dzień. Była to wspaniała okazja do przypomnienia „magicznych słów” oraz sytuacji, w których ich używamy. Przedszkolaki obejrzały bajkę pt. „Kocia życzliwość”, uczestniczyły w zabawie „Powiedz coś miłego koledze, koleżance”, a także wykonały wspólną pracę – symboliczne „Słoneczko życzliwości”. Na zakończenie dzieci wykonały „uśmiechnięte minki”. To był dzień pełen radości, życzliwości i koleżeństwa.