«

»

wrz 11

Wycieczka do Siedliska Bogdanka w Leszczewku

10 września 2021r. dzieci z grupy V i VI wybrały się na wycieczkę do Siedliska Bogdanka w Leszczewku. Piękna pogoda pozwoliła na aktywne spędzenie dnia. Po spokojnej podróży, na miejscu, czekało na przedszkolaków wiele atrakcji. Dzieci miały możliwość karmienia osiołka oraz przytulenia się do alpak. Uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, podczas których dowiedziały się, jakie warzywa wybiera się z ogrodu jesienią i jak rosną ziemniaki. Kopanie motyką i zbieranie ziemniaków okazało się dla dzieci wielką atrakcją. Po skończonej pracy, zgodnie z tradycją, mali rolnicy piekli ziemniaki. W oczekiwaniu na pyszne pieczone ziemniaki, dzieci wykonywały ziemniaczane ludziki. Pomiędzy atrakcjami przedszkolaki korzystały z atrakcyjnego placu zabaw. Na zakończenie intensywnego dnia dzieci zjadły świeżo usmażone przez gospodynię, drożdżowe racuchy.

 

 

 

 

Grupa V: 

Grupa VI: