«

»

Lis 18

W świecie dinozaurów

Kogo nie fascynuje świat pradawnych dinozaurów? Dzieci z grupy II i III cały tydzień miały okazję poznawać życie tych niesamowitych stworzeń. Przedszkolaki oglądając prezentację multimedialną poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły, jak wyglądał oraz w jaki sposób wyginęły. Poznały także nazwy tych prehistorycznych zwierząt. Przedszkolaki z grupy II z pomocą pań stworzyły makietę, którą zapełniły własnoręcznie wykonane tekturowe drzewa i kolorowe dinozaury. Dzieci z grupy III wykonały dinozaura-diplodoka z tekturowych talerzyków. Czas na zajęciach umilały dzieciom tematyczne piosenki, układanki i kolorowanki. Na potrzeby przedszkolaków stworzony został kącik przyrodniczy. Dzieci sięgały po książki, czasopisma i figurki zwierząt, aby zaspokoić swoją ciekawość związaną z życiem dinozaurów. Ten tydzień był prawdziwą podróżą w czasie!

Dzieci z grupy II:

Dzieci z grupy III: