«

»

Lis 10

Obchody Święta Niepodległości w naszym przedszkolu

10 listopada 2020r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Odzyskania Niepodległości. Z okazji tego święta na korytarzu oraz w salach zostały wykonane gazetki okolicznościowe. Pani Dyrektor przedszkola w każdej grupie przedszkolnej dokonała krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości. W każdej grupie tego dnia zajęcia poświęcone były tematyce narodowej. Dzieci wykonywały prace plastyczne, słuchały wierszy i pieśni patriotycznych, śpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”, uroczyście wymachując biało-czerwonymi chorągiewkami. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, przedszkolaki odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.