«

»

Lis 07

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzimy „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”. Jest to święto wszystkich postaci bajkowych i znakomity moment, aby przypomnieć sobie niektóre z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują nam ważne prawdy życiowe i uczą uniwersalnych wartości moralnych. Z tej okazji przedszkolaki z grupy VI spędziły dzień na zabawach i zajęciach związanych z tym świętem. Dzieci rozwiązywały zadania, zagadki, układały puzzle, rozpoznawały postacie, rekwizyty i tytuły bajek, z których pochodzą. Miały również okazję przymierzać kostiumy postaci z bajek. Na zakończenie dnia wykonały pracę plastyczną pastelami. Oczywiście kolorowały ulubionych bohaterów ze znanych baśni. Panie wraz z dziećmi zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Był to dla wszystkich bardzo miły i wyjątkowy dzień.